AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
please help i have 58 of these due tmr. if you know of an answer key for these or know the answers please comment.
Piper accidentally cuts her finger while chopping vegetables. Why does she feel pain?
In what way did the United States underestimate the Vietcong?
Imagine that doublediscrim doughnut shop owner, daisy delish assumes that women are more trustworthy and honest than men. based on her stereotype, she requires
Which edges are parallel? Choose all answers that are correct. FT AND BM AP AND PB PT AND BM QB AND YM
true or false (x4y10)/(xy15)
Which of the following is not a power of the president
please help me answer
Pls answer question 9
Arya observes that the grass behind her house is dry. She believes the water content in the soil is about two-thirds lower than that of other yards in the area.