Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
the difference between the observed value and the mean of the set of values is a
Which of these is mostly made up of ice? A.) meteors B.) comets C.) asteroids
LCD of 5/14 and 57/70
After winning the French & Indian War, Great Britain passed the Proclamation of 1763 which made the colonists angry because A) it did not allow them to sett
Math help please What is the length of AC¯¯¯¯¯ ?
A developer buys 12 acres of land at 41,00 per acre. How much does he pay for the land
Two factory plants are making TV panels. Yesterday, Plant A produced 6000 panels. Seven percent of the panels from Plant A and 2 % of the panels from Plant B
what are two different pull factors which drew immigrants to the U.S during the 19th century
Write an algebraic expression less for 6 less than m
Audrey Patterson purchased a chicken sandwich for 4.59 and a 1.79 drink. she sued a 0.50 store coupon when she paid