mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
When are number list generally used ?
$1500 is deposited into an account that is compounded continuously at a rate of 5%. Approximately how much money will be in the account in 12 years? Round to t
The main objective of the "Volcanoes" page of the Ready.gov website is to:
1. How does multiplying a vector value of 2π change the vector? a. The vector will not change direction but will decrease in magnitude. b. The vector will chang
What did French aristocrats do in an effort to keep their privileges?
if 2(z+6)=24 then 3z+9=
What was the purpose of laws passed shortly after september 11 attacks?
What does a negative net worth indicate? a. your assets exceed your liabilities. b. your assets equal your liabilities. c. your liabilities exceed your assets.
The sector of a circle with a 60-millimeter radius has a central angle measure of 30° . what is the exact area of the sector in terms of π ? enter your answe
Why are many scientist dependent on the government for funding?