jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
which definition is the best for “semipermeable membrane”?
what will occur if the steepness of an inclined plane is decreased?
what did southerners need for this type of economy
Write a summary statement for saturated fats including whether they are solids or liquids at room temperature and whether they have all single carbon-to-carbon
Which represents a quadratic function ?
which of the following is a descriptor of an opinion? a. something observed to be true b. something oftentimes indicated by the use of adjectives c. information
all countries have what type of economy
what is parallelism? a. a way to structure writing b. words that have similar meanings c. a sentence structure that uses conjunctions d. sentences that are simi
If two lines intersect in one point, then exactly one plane contains both lines. Postulate, definition, or theorem?
the following sequence is an arithmetic sequence: 1, 4, 7, 10, ... true or false