joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
1. Define inflation, witchcraft, divine rightof kings, commonwealth. 2. Identify James I, Puritans, Charles I,Cavaliers, Roundheads, OliverCromwell, James II. 3
A stock person at the local grocery store has a job consisting of the following five segments: (1) picking up boxes of tomatoes from the stockroom floor (2) acc
Identify the action verb Today I heard my favorite song twice on the radio
Thought Experiment: A monkey escapes from a zoo and climbs a tree. After failing to entice the monkey down, a zookeeper fires a tranquilizer dart directly at th
What is 5 1/4 - 3 3/8 In a fraction
What are Henry’s lv kids name
Correct answer gets brainialist!! Music notes are one application of using fractions in the real world. The different types of notes show you the duration of th
The distribution or spreading of a culture and/or a culture trait is called__________. A. diffusion B. assimilation C. dispersion D. None of the above
What were the three main principles of the Vienna Congress?
Kiran drinks 6.4 oz of milk each morning. How many days does it take him to finish a 32 oz container of milk?