Seudónimo
Seudónimo
14-05-2017
Mathematics
contestada
PLEASE HELP!! (Number 6)
Respuesta :
mitchrapp
mitchrapp
14-05-2017
Gasoline comes out to $47.12. Water comes out to be $7.96 and snacks are $3.10. Together it costs $58.18, therefore Mrs Jensen is wrong.
Answer Link
Аноним
Аноним
14-05-2017
1. Gasoline $47.12
2. Water bottles $7.96
3. Snacks $3.10
4.$58.12 total
Mrs.Jensen is wrong
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Jeremy bought a 5-pound bag of potatoes for$2.29. What is the unit price for one pound of potatoes?
Which equilibrium constant indicates a reaction in which the reactants are favored
How many grams of o2 (g) are needed to completely burn 90.5g C3H8(g)
Write 0.0000000068 in scientific notation.
Diversity is any attribute that another person may rely upon to notice differences. There are three types of diversity in workgroups, one of which is ________ d
8. The standard enthalpy of formation of RbF(s) is –557.7kJ/mol and the standard enthalpy of formation of RbF(aq, 1 m) is –583.8 kJ/mol. Determine the enthalpy
Any time a scientific theory is challenged it means it’s not a good theory do you agree with this statement
are nutrients that the body does not make and need to be consumed in food.
what is the y-intercept of the graph of the function f(x)=x^2+3x+5?
what happens when a bank is required to hold more money in reserve