cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Help Why did Southern states fear Missouri’s entry into the Union as a free state? They wanted to maintain their majority in the House. They opposed equal repre
in 1777, who commanded the American soldiers who captured 5,800 British soldiers under general Burgoyne at Saratoga
Which of the following cities is the most centrally located in the Byzantine Empire? Carthage Ravenna Constantinople- this one. Antioch Points earned on this qu
why do you add a zero when multiplying two digits by two digits
Shays' Rebellion encouraged national leaders to A. change the Declaration of Independence. B. repeal the Bill of Rights. C. seek alternatives to the Articles of
Which of the following statements describes the role of a colonial governor? He was elected by the people to represent them in the government. The governor cont
Ecosystems usually become balanced by natural controls, including natural selection. A balanced ecosystem is one in which
Bananas cost $0.45 per pound. what equation is used to find c, the total cost of p pounds of bananas A. c = 0.45p B. c = p + 0.45 C. 0.45C = p D. 0.45 + C =P
Lipids have a hydrophobic part and a hydrophilic part. Explain how these properties affect their ability to forma bilayer.?
Aristo was riding in a car and noticed a pond that was covered in algal blooms. Which of these other features in the landscape could be the reason for the high