Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
What is the answer to ... Calculate the length of the circumference of a circle with a diameter of 9.2cm.
If jackie drives 45 miles in 3/4 of an hour, what is her average speed in miles per hour?
what gives waves in the ocean their energy?
Please help i would greatly appreciate it!
What is Russia called now?
Here goes my 4 question
What is author's purpose
The quotient of a number and 3 decreased by 121 is -164
Can you unscramble this word : oeftnhetru?
Please help Cassie uses 1 quart cranberry juice., 1/2 gallon ginger ale, and 1 1/2 pints orange juice to make fruit punch. How many 6 ounce servings can she mak