uanpagalan16
uanpagalan16
12-09-2022
Social Studies
contestada
3. Why might a farmer use this map?
Respuesta :
25acastile
25acastile
13-09-2022
Answer:
to find his way around
Explanation:
He didn't want to get lost
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Please help i need help
Directions: What does each of the following mean? Write out in words and phrases. Example: 7 - 12 means: seven minus twelve 1. 8 + t 2. 10rst 3. t - 4 4. (8)(n)
Hurry!!! help!! NO SPAM will mark brainliest if you are correct, and show your work. Divide. Assume that all expressions are defined. (x^2-1)/(3x^2+5x+2)÷(x^2+
Santa's elves need to check over all of the toys to make sut perfect condition IP there are 48 sacks of toys and 12 elves, how many sacks of toys wil each elf h
I need help with this
Supposed to 22 inches of wire cost $.66 at the same rate how much in cents 18 inches of wire cost?
HELP PLS Identify the term that best describes the italicized words. He worked for decades to become a successful POLITICIAN and HUMANITARIAN. a.) compound dire
A frame is 12.6 in tall and 15.4 in wide. Whats the unit rate?
Tomatoes cost $1.98 a pound. Explain how Dan can estimate the cost of 4 pounds of tomatoes without using paper or pencil. Then give the estimated cost.
which would you ask how much a piece of fruit at the market a. A que hora es la fruta? b. Cuanto es la fruta c. Donde esta la fruta? d. Cual es esta fruta?