sahidfofana
sahidfofana
13-04-2022
Mathematics
contestada
can some one tell me the answet
Respuesta :
ripmygrades0
ripmygrades0
13-04-2022
25-5 = 20$
20/4= 5
each eraser also cost 5$
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Find the value of P (with an explanation step by step)
The manager of a popular restaurant wants to know what types of vegetarian dishes people prefer to eat. Which sample would provide the most accurate data? 10 fr
HELLP PLSS(-2 and 1/9) - (-4 and 1/3) = xFind the value of x
Match each feature to the correct system of government. 1. an alliance among independent states 2. headed by a prime minister system of government in Britain3.
Jackson has a collection of 260 coins. How many coins represent 5% of his collection?
Demonstrate & explain how to find the Unit rate for Guitar lessons that cost $46.80 for 6 hours.
How does Shakespeare create strong emotion and drama in Romeo and Juliet?
what hormone causes these two separate events?
A worker earns $30 for every four hours how much would a worker in a 19 hours
Both sets of values have an average of 13. Is Set A's standard deviation smaller, larger, or about the same as Set B's? (Note: This question can be answered by