Wani321
Wani321
03-12-2021
Mathematics
contestada
Use the picture, please help.
Respuesta :
innary0531
innary0531
03-12-2021
C.
I used the rise/run method you rise 13 and run -11 which means on the x axis you move 11 spaces to the left and on the y axis you move 13 spaces up.
Answer Link
tecnoiscool69
tecnoiscool69
03-12-2021
Answer:C
Step-by-step explanation:papa
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
A small garden measures 14 ft by 13 ft. A uniform border around the garden increases the total area to 342 ft^2. What is the width of the bored
What factors contributed to islam’s spread to south and southeast asia?
Which of the following has the highest percentage of Br? A. KBr B. CsBr C. LiBr
Given: ΔABC, AB ≅ BC, BE − median of ΔABC, m∠ABE = 40°30' Find: m∠ABC, m∠FEC
what is the definition of migration
When farming overgrazing climate change and or seasonal drought change farmland into that cannot support plant life is called
Keiko received an $80 gift card for a coffee store. She used it in buying some coffee that cost $8.04 per pound. After buying thr coffee, she had 31.76 left her
A survey of 80 students found that 24 students both play in a band and play a sport. But 22 students are not in band and do not play a sport. There are 48 stude
Write and solve an equation to find the number n . Four times the difference of a number and 7 is 12.
Wilhema bought 6 bars of soap for $12. The next day, Sophia bought 10 bars of the same kind of soap for $20. What is the cost of 1 bar of soap?