marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Which is an equation in point-slope form of the line that passes through the points (4, 5) and (-3, -1)? v+1=f(x +31 y-1= $(x-3) Y+1=(x+3) v+3 = {(x + 1)
Find A+B+C+D= ............................
ashley is preparing for house riding competition.she has trained her horse for 6 hours and has completed 276 rounds. at what rate has ashley ridden horse in rou
Which is the graph of f(x) = -(x + 3)(x + 1)?
The islands of Japan, unlike most countries in Europe, did not naturally have the raw materials needed to industrialize further. What do you predict Japan will
Show that the polynomial has a zero between – 2 and - 1. X4 - 6x3 - 30x2 + 48x + 82
how many actors are on a stage at a time in greek theater
Jerry is in the process of getting a divorce and he is also having trouble at his job. Previous to these problems, he had not had any sleep disorders, but he is
DU Find the value of x in each figure. 12. 14004+ 1210
What reasons did minority Americans give for joining the armed services?