Rachelrae1
Rachelrae1
11-10-2021
Mathematics
contestada
I need help with this problem please.
Respuesta :
GazerDullah
GazerDullah
11-10-2021
Here u go the answer is 35 b
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Tanya has ten bills in her wallet. She has a total of $40. If she has one more $5 bill than the number of $10 bills, and two more $1 bills than she has $5 bills
Triangle XYZ has vertices X(–1, –1), Y(–2, 1), and Z(1, 2). What is the approximate measure of angle Z?
Why do you think the region surrounding the Panama Canal is generally prosperous and industrial?
Which type of data is best represented by a bar graph? A. changes in data over time B. parts of a total amount C. data sets with some common elements
Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $3.20 what is the unit price?
What everyday things exist bc of science?
Which uses water to remove smoke from burning coal
you are standing at point b. point b is 16 feet from the center of the circular water storage tank and 15 feet from point A. AB is tangent to O at A. find the r
One month juan rented 6 movies and 5 video games for a total of $44 . the next month he rented 2 movies and 3 video games for a total of $22 . find the rental c
which statement best summarizes how labor as one of the four factors of production, contributed to the development of an industrial economy in Great Britain