frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
The primary operating goal of a publicly-owned firm trying to best serve its stockholders should be to.
Roundabout - Rate of Change Here are the graph and table to represent the man’s distance from the camera for the given time interval from the video. Use both th
Please help with this asappppppppll
Tax withholding is money that: O A. you do not have to declare to the government because it is not taxed. B. the government returns to you if you have paid too
What governmental policy could be developed to avoid funneling low-income defendants in the criminal justice system for the sake of revenue?
22. True or False... The original unstable isotope is the daughter isotope.
Edgar can sound out most three-letter words, but when he sees a long eight-letter word, he turns to his teacher instead of trying to sound it out. His teacher e
write five declarative sentences
1. A transfer from one room, one facility, or one unit to another can be stressful for a resident. True or false ?
Write 60% as a rate per 100