Respuesta :

Answer:

D. C=3.5n

Step-by-step explanation:

From what you have as the answer choices, it looks like each cupcake costs $3.50. If that is true, than the explanation is-

The Cost(c) is the Number of Cupcakes(n) times how much each cupcake costs(3.5). So, C=3.5n.

Otras preguntas