abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
WIll Give brainliest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Which function converts the user's input to a number without a decimal? float() int() print() string()
Why do you think Lydia wants to shut off the house? At this stage in the story, what do you think will be the children's (Peter and Wendy) reaction to this idea
A manager of a large corporation recommends a $10,000 raise be given to keep a valued subordinate from moving to another company. Consider the internal and exte
what is the factored form of the function f(x)=x³+2x²-15x-36
You measure the mass of an apple using a balance. You get these three measurements: Trial 1: 167.0 g Trial 2: 166.9 g Trial 3: 167.2 g You know that the true ma
Lorraine writes the equation shown. x squared + y minus 15 = 0 She wants to describe the equation using the term relation and the term function.
what are all the factors of 75
9,277,414 The 7 in the thousands place is _____ the value of the 7 in the ten thousands place A. 10x B. 100x C. 1/10 D.1/100 E. 1/1000
Christina is playing a board game. Her score was -275 at the start of her turn, and at the end of her turn her score was -640. What was the change in Christina
How do you think you can use conversion factors to solve this problem?