Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Look for the meaning of these phrasal verbs and use it in sentences. come up close down rely on give up carry on use up put off wake up
Two firms, Boomburgs and ABC X-Plode, both sell the same fireworks bundle. If they sell their fireworks at the manufacturer's suggested retail price (MSRP), the
here is my cute little kitty
Help with all pls I really need help
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEAST AND 50 POINTS
What chocolate is this? correct answer gets brainliest
Given h x = -x-5 find h(0)
A model rocket is launched straight upward with an initial speed of 50.0 m/s. It accelerates with a constant upward acceleration of 2.00 m/s2 until its engines
When all the moisture is removed from something and it is completely dried out, it can be referred to as what? A. steamed B. sugared C. leavened D. desiccated
The factors associated with the motion of an object are Force, Velocity, and Acceleration. Out of these four factors which one remains constant for all bodies (