lexijanayy2
lexijanayy2
03-03-2021
Mathematics
contestada
pls help !! due in 8 mins
Respuesta :
26jcook
26jcook
03-03-2021
Answer: try B
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
What is information about housing in Sumer ?
Four friends go out to lunch and decide to split the bill evenly. The bill comes to $48.20. How much does each person owe?
For a plant and animal to be truly interdependent, which of the following must happen? A. Neither the plant nor the animal gets any benefits from the other.
which is the better buy $10 for 2 pounds or $6 for 1 pound
Adding a catalyst to a chemical reaction results in which of the following?a. An INCREASE in activation energy and a DECREASE in the reaction rate.b. An INCREAS
What would a piece 430 feet 3 inches cost if you get a 10% discount for the larger volume? A piece of wire cable 180 ½ feet long normally costs $65.95.
A digital camera cost $185 ant the sales tax rate is 5.7%.What is the total cost of the camera after tax.? Found to the nearest cent if necessary.
What was Germany’s wartime strategy at the start of the war? Invade the United States, and then attack Russia. Invade Russia, and then overtake Austria. In
Troy is buying a car that costs $15,000. He plans to get a 5-year loan to pay for it. He can get a loan for $15,000 or he can pay $3,000 from his savings accoun
After the losses in greece why did the persians grow unhappy with the government