quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
what is .69 in a fraction (simple form)
What are the 5 right listed in the 1st amendment
Which of the following planets is furthest from the Sun? a. Saturn b. Jupiter c. Uranus d. Neptune
A person who supports limited government and the free market MOST LIKELY believes in A. liberal ideologies. B. socialist ideologies. C. moderate ideologies.
how were concentration camps similar to extermination camps in nazi germany
On which type of simple machine would you found a fulcrum? Explain what a fulcrum is.
How might increased trade with China and the middle east have impacted later medieval society which had previously been so isolated?
In their critique of industrial capitalism, Karl Marx and Friedrich Engels claimed that A) the trade union movement would force industry to accept social reform
What property is 160=8X20
please help me math questions