RedditFeedback
RedditFeedback
15-01-2021
Mathematics
contestada
Can someone help? I really need help
Respuesta :
laylamarshall07
laylamarshall07
15-01-2021
The costs per 1 pound of grapes would be $3 since 9 divided by 3= 3
Yes she has enough because 6*3=$18 and she has $20
Hope this helps
Have a great day/night
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
What is 0.13592 in scientific notation
3/5 dividing ( -4/9 ).
What were two things the voting rights act of 1965 accomplished ?
A college education is correlated with which of the following "less tangible" benefits A. making better decisions about health B. making wiser financial decisio
two-year-old ariel's parents recently bought her an aquarium and have begun to point at the moving animals and call them "fish." despite having only heard the
What is two zero two four
Electrons is an excited state are more likely to enter into chemical reactions. a. True b. False
Karen is in her late teens. her parents are going through a rough phase in their marriage and are contemplating divorce. karen is emotionally disturbed and is c
What three structural groups shown do all amino acids have in common?
What happened to the Greek world after the fall of Mycenaean Civilization?