chrisvelazquez888
chrisvelazquez888
15-01-2021
English
contestada
find the unit rate 320$ for 14ft2
Respuesta :
Lucymarissa
Lucymarissa
15-01-2021
Answer:
$22.86 for 1ft^2
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
which item could you use in place of an ammeter to demonstrate that a moving magnet causes an electric current to flow in a wire coil
who is father of biology
the supreme court and federal courts started to change their view on civil liberties in the 1920s. identify the decisions that demonstrated this shift in the pr
1. List some of the situations where technology based training is most appropriate?
What is the equation of a line parallel to y = 2x + 3 and passes through the point (2, 1)? O y = 3x - 1 O y = 2x - 3 O y = 2x + 2 O y = 2x - 2
The cost to replace a water pump in a sports car was $483. This included $305 for the water pump and $89 per hour for labor. How many hours of labor were requir
WHOEVER GETS THIS RIGHT GET BRAINLEIST In his computer science class, Franco is learning how to program computer games. For his final project, Franco is creatin
Was Alexander the Great a hero or a villain ? "For I myself believe that there was at that time no race of mankind, no city, no individual (to whom the name Al
Select the sentence that has no punctuation or capitalization errors. In the Summer, we will vacation at lake powell. In the summer we will Vacation at Lake pow
40. What kind of gas did they use at Auschwitz?