contestada

Jane measured out $9.75 worth of Jolly Ranchers at a candy store. If Jolly Ranchers are $3.25 per pound, how many pounds did she buy?

Respuesta :

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

If you add $3.25 three times, you get $9.75.