A restaurant sells burritos for $8.00 each. To buy supplies, the restaurant pays $1.50 for the meat and $1.00 for the other ingredients in each burrito.

How much is one burrito?

Respuesta :

Answer:

$8.00 (read desciption)

Step-by-step explanation:

Is this a trick question?

If you were looking for the profit, then it would be $5.50