gianna209
gianna209
11-10-2016
Mathematics
contestada
what is the unit rate for 14 lb for $2.99
Respuesta :
apologiabiology
apologiabiology
11-10-2016
how much for 1lb
2.99/14=0.213/1=$0.21
it is 21 cents per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
The reactivity of elements can be predicted based on the position of an element in the periodic table. Based on the periodic table, which of the following eleme
hey 1988 + 2 = ??????
-9y-2=x 4x-3y=31 Solve by substitoution
A car is traveling 40 kilometers per hour. What is the speed of that car in meters per second?
how are artifacts used in the beginning of the story
I'm a hot 15yo boy hml
Why are soliloquies so important for us an audience to develop our understanding of the character of Macbeth
What candidate did Populists support in 1896?
Last week, Gina's art teacher mixed 9 pints of red paint with 6 pints of white paint to make pink. Gina mixed 4 pints of red paint with 3 pints of white paint t
Halla el valor de x : •27/x = x/3