willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Solve the system by substitution
The two triangles are similar. What is the scale factor from the smaller triangle to the larger triangle? 8 cm 9 cm 10 cm Smaller 18 cm 14.4 cm 16.2 cm Larger
Joseph has a new job where he will make $1000 each week. When he gets his first paycheck, however, he only receives $875. Which tax has Joseph MOST likely paid?
Which cyber protection condition establishes a protection.
What was the scandal committed by the Secretary of the Interior who worked under President Taft? A. He embezzled millions of dollars in government funds. B. He
Which of the following explains how mutations lead to genetic variation?
Please help me with this problem i need this now
How much is 170 compounded for 14 years at 6 percent.
Why did people from the cities move west? a. to try to farm and grow their own food b. to work in the fields harvesting crops c. to find homes they could afford
Perform the indicated operation: (m^2 - 16n^2) ÷ (3m+12n)/mn Please answer quick! Brainliest if correct!