Fizzy2raww
Fizzy2raww
13-10-2020
Mathematics
contestada
i need help ASAP!!!!!!
Respuesta :
manlyhulk259
manlyhulk259
13-10-2020
Answer:
A)Deductive
B)Deductive
C)Inductive
D) Deductive
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Nineteen ounces of gold cost $7,700.70. Find the unit rate in dollars per ounce. The unite rate in dollars per ounce is
How does the AIDS virus affect the individual and the family? (answer in a paragraph)
Kenya exchanges $200 for euros (€). Suppose the conversion rate is €1 = $1.321. How many euros should Kenya receive? (1 point)
where does democracy develop
The slope of a line is 2/3 . What is the slope of a line that is perpendicular to this line? Type a numerical answer in the space provided. Do not include space
If f(3) =5 and f(4)=8... f(5)=___ f(6)=____ recursive function
The colonies at Jamestown and Plymouth were sponsored by the: Dutch East India Company Dutch West India Company London Company Mayflower Compact
Which of the following sentences is written in the passive voice? A. The effects of cyanide are well known. B. Having left the building, Elvis never
Name three desirable traits that are being transferred into genetically engineered food crops how might these traits helped increase World Food Supplies?
Please help!! The amount a string stretches varies linearly with the mass applied to the spring, as can be seen in the video. In the video, with no additional m