?
The local school bought $1,464 worth of notebooks for its students. If the notebooks cost $1.22 each, how many notebooks did the school buy?

Respuesta :

the school purchase 1200 notebooks

They purchased a total of 1200 notebooks to be exact

Otras preguntas