rano1
rano1
12-09-2016
Mathematics
contestada
6 pens is $2.40 what is the cost of one
Respuesta :
devyanipatel92
devyanipatel92
12-09-2016
division so divide 2.40 ÷ 6
Answer Link
gzelle
gzelle
12-09-2016
you divide 2.40 by 6 , which gives you 2.40/6= 0.4 so each pen cost $0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
What was Caesar “offered” by Antony and how many times was it “offered”
Mary buys a new toaster for $500. the toaster's label bears a disclaimer stating that the manufacturer is not liable for consequential damages. one morning whil
find the product of 2 and (3.7 × 10^-4)
Can someone please help me?! Marking Brainliest!!!!!
The local parts shop buys a machine that costs $500,000. Its value depreciates exponentially each year by 10%. What is the machine’s value after 5 years? Round
Find the side length of a square which has an area of 81 sq in. and a perimeter of36 in.
herman bought a sweater for $48.58 .There was a tax of $3.60 on the sweater . What was the total cost of the sweater?
Write four hundred and twenty-six thousandths in decimal form.
what does it mean when the correlation coefficient has a positive value?
what is the factorization of the expression below 16x^2-25y2