cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
What was the South’s greatest concern when California applied for statehood?
You would expect a phosphorous-chlorine bond to be 1. nonpolar, with the neither end having a partial charge. 2. polar, with neither end having a partial charge
Two diverging light rays, originating from the same point, have an angle of 5° between them. After the rays reflect from a plane mirror, what is the angle betwe
Consider two linear transformations y = T(x) and z = L(y), where T goes from R^m to R^p and L goes from R^p to R^n. Is the transformationz = L(T(x)) linear as w
Tennis balls with a diameter of 2.5 in. are packaged 3 to a can. The can is a cylinder. Find the volume of the space in the can that is not occupied by tennis b
When MgCO3(s) is strongly heated, it produces solid MgO as gaseous CO2 is driven off.Does the oxidation number of carbon change upon the formation of CO2?
Consider two linear transformations y = T(x) and z = L(y), where T goes from R^m to R^p and L goes from R^p to R^n. Is the transformationz = L(T(x)) linear as w
You shoot an arrow set a target. The parabolic path of the arrow passes through the points shown in table. X. Y 30. 6 60. 7 100. 4 A. Find a quadratic function
You would expect a phosphorous-chlorine bond to be 1. nonpolar, with the neither end having a partial charge. 2. polar, with neither end having a partial charge
Write a complete reaction of succinic acid and acetic anhydride