ariannaleija
ariannaleija
14-05-2020
Mathematics
contestada
i need these two questions
Respuesta :
alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow
14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15
6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
1. What is the most important rule to remember when solving inequalities with negative numbers?
Find the domain (D), range (R), and asymptote (A) of the graph of the function ƒ(x) = 5x + 6
Sora was given two data sets, one without an outlier and one with an outlier. Data without an outlier: 108, 113, 105, 118, 124, 121, 109 Data with an outlier:
Which is the smallest particle into which water (H2O) in a glass can be broken down and still remain water? A. a water molecule B. only an oxygen atom C. onl
lines q are r are parallel. what is the value of x? a.14 b.22 c.53 d.70
Need help 1 through 10
Phosphorus 32 has a half life of 14.3 days how much of a 4mg sample of phosphorus - 32 will remain after 71.5 days
44. Which one of the following items drives the other three items? A. Customer mix B. Service mix C. Channel mix D. Product mix
A race is 9/10 kilometer long. Salma ran 2 of these races . How far did she run altogether?
Calculate the moment of inertia of a bicycle wheel 66.7 cm in diameter. the rim and tire have a combined mass of 1.25 kg. the mass of the hub can be ignored sin