ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
The area of a circle, in terms of π , is 169 π m2. Find the value of the radius.
what were the chief features of the polis? compare and contrast the values, institutions, and actions of the city-state of Sparta and Athens?
Why is “The Village Blacksmith” a part of americas National mythology? A. the blacksmith represents the proud military history of the United States and its wil
Describe the process shown occurring at B, and explain what results from this.
biomass advantages biomass Disadvantages
What is the most reliable, accurate method for inferring phylogenetic relationships? a. fossil evidence b. direct observations c. genetic sequencing d. tested h
Torts are A. All crimesB. Petty crimesNon criminal harmscommon law felonies
What is a specialised cell?
Calculate the area of the shape below. 28 cm 4 cm 23 cm 5 cm
Ten times the sum of half a number and 5 is 25.