fifi10
fifi10
15-04-2016
Mathematics
contestada
$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel
Respuesta :
lexieprescott12
lexieprescott12
15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
One half of the sum of a number and 10
Developing a pool of concepts to serve as candidates for new products is the __________ stage of the new-product process.
You arrive at an intersection with traffic lights that are not working because of a power outage. What do you do?
What organisms break down chemical wastes in a treatment plant?
Is 5/10 and 8/18 proportional
The townshend revenue act allowed british officials to:
Which invention extended the number of hours in a day that Americans could work and play
one track coach wants his athletes to race 4 miles around a track to measure how fast each person can run if the track is 1eighth of a mile around then how man
in which religion do followers complete purification rituals in a sacred waterfall in order to commune with nature? 1. islam 2. Christianity 3. Baha's 4. Judais
Based on what you’ve learned from the raisin cake analogy, which two properties of distant galaxies do astronomers have to measure to show that we live in an ex