monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
Gas mileage is the number of miles you can drive on a gallon of gasoline. A test of a new car results in 350 miles on 20 gallons of gas. how far could you drive
I say a Number between 0 and 10 what number make a combination of 10
Northern politicians did not want former Confederate leaders to be elected immediately after the Civil War because they _____. A) thought it was unfair that for
7/8w=1/2w+3/4w solve please show your work is it one solution infinite of no solution
How did lawmakers use the Fourteenth Amendment to justify the passage of Jim Crow laws in the South?
What effect did the boer war have on Africans
a person whose mass is 72 kg has a momentum of 700 kg/m/s (E) .What velocity must this person be travelling at?(2 sig figs)
1. In China and the former Soviet Union, the communist governments discouraged organized religion because religions *
In 1215 English Nobles forced King John to sign the Magna Carta in order to restrict his power and restrict certain rights to the people True or false?
Mikhail has a savings portfolio containing $12,000, of which $3,000 is invested in CDs. His friend, Ivan, has $2,000 invested in CDs, and this investment is pro