Respuesta :
16.20 / 15 = $1.08 per lb
22.25 / 25 = $0.89 per lb, making brand B the cheapest.
1.08 - 0.89 = $0.19 difference between them
22.25 / 25 = $0.89 per lb, making brand B the cheapest.
1.08 - 0.89 = $0.19 difference between them